Program

Kos v ostružiní
Švýcarsko/ Gruzie, režie:  Elene Naveriani, 110 min, hrají: Eka Chavleishvili, Teimuraz Chinchinadze

Do letního kina přiletí Kos, ostružiny a také Etero, okouzlující hrdinka s brežněvovským obočím a přísným výrazem ve tváři, která se stane synonymem ženské ódy za nezávislost. Okouzlující gruzínská romance rozpouští společenské předsudky v pastelových barvách a vládne vykloubeným humorem, jaký známe z filmů finského režiséra Akiho Kaurismakiho.

100 Kč
Dokonalé dny
Japonsko / Německo, režie: Wim Wenders, 123 min

Líné léto nabízí i čas k zastavení – čtení knih, poslouchání starých rockových kazet nebo vzpomínky zachycené na analogový fotoaparát. Legendární režisér Wim Wenders se loni vrátil na festival v Cannes, aby všechny přítomné uklidnil tichou meditací o krásách každodenního života. Dokonalé dny znamenají klid a kontemplaci v přítomném okamžiku. Tady je tady a dnes je dnes.

100 Kč
Přišla v noci
Česko 2023, režie: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček, 85 min

Divoká kreace Simony Pekové a film z pera pánů Pavlíčka a Vejnara, tedy trochu komedie a trochu horor. Přišla v noci, dorazila do Varů, ovládla udílení Cen české filmové kritiky a ukradla hned dva České lvy! Nebojte se bát, ale dávejte si pozor na své matky.

100 Kč
Mosty
Švédsko / Dánsko / Francie / Turecko / Gruzie 2024, režie: Levan Akin, 105 min

Exkluzivní předpremiéra diváckého hitu z letošního Berlinale míří do letního kina! Něžné drama Mosty o hledání jedné neteře ve spletitých uličkách Istanbulu otevře nečekané dveře novým přátelstvím, empatii i humoru. Kdo se neztratí, nemůže se znovu nalézt.

100 Kč
Ve jménu cti
Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min, hrají: Roschdy Zem, Doria Tillier, Vincent Perez

 

Clément Lacaze, nepřekonatelný mistr meče a neohrožený bojovník, který pod nepřístupnou maskou skrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Nenechte si ujít dechberoucí dobrodružný film ze staré školy, který vás zavede do časů, kdy se pro čest umíralo v soubojích. En garde!

100 Kč
Karaoke Blues
Finsko / Německo, 2023, režie: Aki Kaurismäki, 81 min

Jedno osudové setkání, spousta melancholie i několik litrů kořalky. Finský režisér Aki Kaurismaki vtiskl svůj nezaměnitelný rukopis dalšímu filmu. Rozněžnil přitom srdce svých příznivců i okoralých, cynických kritiků. Karaoke Blues vypráví o životních peripetiích plných ztracených telefonních čísel, nesmělosti i příchylnosti k alkoholu. Přijďte se okouzlit – filmem, pivem a možná i kořalkou.

100 Kč
Bratříček Karel
Česko / Polsko, 2016, režie: Krystyna Krauze, 79 min

Malý zpěvák s velkým hlasem, jedna ikona dvou revolucí. U příležitosti třiceti let od jeho smrti si v letním kině připomeneme nekompromisního barda a písničkáře Karla Kryla. Dokument polské režisérky Krystyny Krauze nabízí neznámé archivy i mnoho otázek. Co je stále tak přitažlivé na jeho textech? A jaké je jeho místo v dějinách naší země?

100 Kč
#annaismissing
Česko / Slovensko, režie: Pavel Soukup, 108 min

Napínavý thriller evropského střihu zahustí atmosféru na Praze 6! Volné pokračování ceněného seriálu #martyisdead rozkryje případ záhadného zmizení známé influencerky Anny, jejíž polonahou fotku objeví Nina v mobilu svého táty. Aktuální žánrová podívaná s výbušným obsahem a atraktivní formou.

100 Kč
Večer s českým krátkým filmem

Nastupující generace českých filmařů už prosakuje na zahraniční festivaly a sklízí jeden úspěch za druhým. Přijďte do našeho letního kina a prožijte spolu s námi několik zastavení v různorodých světech krátkého filmu! Jednotlivé tituly upřesníme, pivo narazíme a hosty přineseme!

100 Kč