Program

Karaoke Blues
Finsko / Německo, 2023, režie: Aki Kaurismäki, 81 min

Jedno osudové setkání, spousta melancholie i několik litrů kořalky. Finský režisér Aki Kaurismaki vtiskl svůj nezaměnitelný rukopis dalšímu filmu. Rozněžnil přitom srdce svých příznivců i okoralých, cynických kritiků. Karaoke Blues vypráví o životních peripetiích plných ztracených telefonních čísel, nesmělosti i příchylnosti k alkoholu. Přijďte se okouzlit – filmem, pivem a možná i kořalkou.

100 Kč
Bratříček Karel
Česko / Polsko, 2016, režie: Krystyna Krauze, 79 min

Malý zpěvák s velkým hlasem, jedna ikona dvou revolucí. U příležitosti třiceti let od jeho smrti si v letním kině připomeneme nekompromisního barda a písničkáře Karla Kryla. Dokument polské režisérky Krystyny Krauze nabízí neznámé archivy i mnoho otázek. Co je stále tak přitažlivé na jeho textech? A jaké je jeho místo v dějinách naší země?

100 Kč
#annaismissing
Česko / Slovensko, režie: Pavel Soukup, 108 min

Napínavý thriller evropského střihu zahustí atmosféru na Praze 6! Volné pokračování ceněného seriálu #martyisdead rozkryje případ záhadného zmizení známé influencerky Anny, jejíž polonahou fotku objeví Nina v mobilu svého táty. Aktuální žánrová podívaná s výbušným obsahem a atraktivní formou.

100 Kč
Večer s českým krátkým filmem

Nastupující generace českých filmařů už prosakuje na zahraniční festivaly a sklízí jeden úspěch za druhým. Přijďte do našeho letního kina a prožijte spolu s námi několik zastavení v různorodých světech krátkého filmu! Jednotlivé tituly upřesníme, pivo narazíme a hosty přineseme!

100 Kč