Pragueshorts Film Festival – Mezinárodní soutěž 1: Ve znamení vah

V rámci šestnáctého ročníku „Festivalu krátkých filmů Praha“ bude uvedena projekce pásma krátkých filmů „Mezinárodní soutěž 1: Ve znamení vah“.

Důstojný green hřiště, jímž rozvážně projíždí golfový vozík a pobíhají filipínské dívky v úhledných úborech. Nekonečný klokot života v ulicích nejchudší části Manily. Svatba někde v Anglii, ruské sídliště, ordinace psychiatra a auto na silnici bůhví v jakém zapadákově. Možná do sebe všechno zapadá přesně, jak má. Rovnováha světa, v němž má každý své místo a věci svůj daný pořádek je ale, jak se dávno ví, velmi, velmi křehká.

V Mezinárodní soutěži se letos utká 37 filmů z 29 zemí světa. Porota této sekce udělí jednomu z nich cenu pro nejlepší film, spojenou s finanční odměnou 3.000 EUR, a dvěma dalším pak zvláštní uznání.

Buď dobrej Golovine / Mathieu Grimard / Kanada 2019 / 14 min – Mladý muž se za doprovodu úderných beatů loučí se vším, co mu otřískané sídliště může nabídnout.

David / Zachary Woods / USA 2020 / 12 min – Muž trpící těžkou depresí potřebuje urychleně terapii. Není však jediný, kdo potřebuje pomoc.

Filipiñana / Rafael Manuel / Filipíny, Velká Británie 2020 / 24 min – Do sebe zahleděný vesmír golfového hřiště je odrazem celé společnosti. I když nová pomocnice na hřišti Isabel se ještě stále učí novým pravidlům, pomalu hledá způsob, jak začít podrývat systém.

Kolek / Georgi M. Unkovski / Severní Makedonie 2020 / 19 min – Dejan se neuspěšně pokouší prodloužit registraci svého auta. Byrokracie je ale silnější než on a jeho role zodpovědného otce je ohrožena.

Otec nevěsty / Rhys Marc Jones / Velká Británie 2020 / 16 min – Christian jde bratrovi na svatbu za svědka. Než ale pronese slavnostní řeč, musí se vzpamatovat z nečekaného setkání s nevěstiným otcem na toaletách.

Šlapat jako o život / Arvin Alindogan Belarmino / Filipíny 2020 / 17 min – Řidič rikši Roel a jeho žena Aya, která pracuje jako prostitutka, mají co dělat, aby se uživili. Běžný den naruší neočekávaná událost, která prověří jejich důvěru a navždy jim změní život.